Tule meille töihin!

Suomen Joogaliitto ry hakee keittiövastaavaa toistaiseksi voimassa olevaan työsuhteeseen. Työpaikkasi on Saarijärvellä Suomen Joogaopistolla. Työsuhde alkaa 22.4.2025. 

Suomen Joogaliitto ry on vapaaehtoistoimintaan perustuva yhdistys, joka ylläpitää Suomen Joogaopistoa. Joogaliitto kouluttaa Jooganohjaajia ja Jooganopettajia SJL®, järjestää monipuolista joogan täydennyskoulutusta sekä erilaisia joogakursseja jäsenilleen. Opiston toiminta on ympärivuotista, ja keittiössä työskennellään myös viikonloppuisin. Keittiövastaava huolehtii keittiötiimin työskentelyn organisoimisesta ja kehittämisestä. Hän toimii yhteistyössä Joogaopiston johtajan kanssa.

Tehtäviisi kuuluvat

  • vastuu keittiön toiminnoista, henkilöstösuunnittelusta, ruokataloudesta ja hankinnoista
  • budjetointi ja kustannusten seuraaminen
  • työvuorojen suunnittelu kaksivuorotyössä 
  • ruokalistojen suunnittelu kustannustehokkaasti satokausiajattelu huomioiden
  • ruokatuotteen kehittäminen erilaisille asiakkaille sopivaksi
  • siivouksen ja liinavaatehuollon organisointi 
  • oman vastuualueen kiinteistön, kaluston ja korjauksen suunnittelu ja hankinnat 

Odotamme Sinulta

  • tehtävään soveltuvaa koulutusta
  • vähintään muutaman vuoden työkokemusta tiimijohtamisesta
  • kiinnostusta ja motivaatiota omaan vastuualueen kehittämiseen
  • vahvaa kasvisruokaosaamista ja kiinnostusta sen kehittämiseen
  • hyviä vuorovaikutustaitoja

Hakemukset lähetetään viimeistään 28.2.2025 sähköpostilla Joogaliiton puheenjohtaja Minna Lahdenperälle osoitteeseen lahdenmi@gmail.com  

Kyselyihin vastaa Joogaopiston johtaja Marjatta Lairio, pe 21.2. ja ma 24.2. klo 12-14, puhelin 050 512 1972.  

Tehtävän palkkaus määräytyy Matkailu- ja Ravintolapalvelu MARA:n  työehtosopimuksen palkkaryhmän 4 mukaan työkokemus huomioiden.