- Tämä tapahtuma on mennyt.
27. Päivitä jooganopettajuuttasi T XXIV 2/2, 3 vrk *** täynnä***
Hinta alkaen 345 €
Kouluttajat Ritva Kuure ja Anna Solin, Jooganopettajat SJL®.
Kurssin toisella osiolla keskitymme sisäisen joogan harjoittamiseen. Teemme asana- ja pranayamaharjoituksia, jotka tukevat mielen rauhoittumista. Käsittelemme pääkohdin Patanjalin Yogasutran kolmatta ja neljättä lukua, jotka ohjaavat asanan liikkumattomuudesta kohti mielen hiljaisuutta.
Keskustelemme myös alustusten jälkeen mm. samadhin esteistä, ja miten tietämättömyys omasta perimmäisestä olemuksestamme voi haitata meditaatiotilan syntymistä. Tarkastelun kohteena on myös osa joogasutran ehdottamista keskittymisen kohteista ja mitä on niiden taustalla. Saat kurssilta eväitä, miten edetä asteittain oman joogaryhmäsi kanssa keskittymisen kautta kohti hiljaisuutta.
Voit osallistua kurssille, vaikka et ole käynyt ensimmäistä osiota.
Majoitusvaihtoehdot, jotka ovat enää jäljellä!
2 hh suihku ja wc huoneessa 375 €, huone yksin 490 €
1 hh päärakennuksessa 460 €
Huomaa näistä hinnoista vähennetään jäsenalennus 5 %.
Ota yhteyttä toimistoon, mikäli haluat maksaa kurssin tai osan siitä Edenred-, Smartum- ja Epassi- mobiilimaksutavoilla.
Voit halutessasi maksaa kurssimaksun myös kahdessa tai kolmessa osassa. Jos haluat maksaa kurssin osissa, ota yhteyttä toimistoon.